У Великий четвер, 9 квітня 2026 року, настоятель Свято-Покровського собору Солом’янського району міста Києва протоієрей Олександр Трофимлюк звершив уставні богослужіння: часи, зображальні та вечірню з Літургію за чином святителя Василія Великого.
Цього дня за богослужіннями Свята Церква нагадує нам про важливі події з земного життя Спасителя: на Таємній вечері Господь встановив Таїнство Євхаристії, що полягає в причасті Його Пречистих Тіла і Крові, омив ноги апостолам, чим виявив своє смирення та любов, молився в Гефсиманському саду та був зраджений Іудою і виданий на неправдиве судилище.
Божественну літургію настоятель собору звершив у співслужінні храмового духовенства – протоієрея протоієрея Сергія Цьоми, протоієрея Богдана Гайдая, протоієрея Костянтина Москалюка, протодиякона Миколи Кучера та диякона Олега Чабана.
Особливістю літургію є заготовлення часточок Святих Дарів, котрі використовуватимуться протягом наступного року в позалітургійний час для потреб парафіян, котрі не в змозі взяти безпосередню участь у храмовому богослужінні.
«Ми закликаємо Бога Людинолюбця, щоб Він зіслав Святого Духа Свого на ці дари, що лежать перед Ним. Щоб Він зробив хліб Тілом Хрита, а вино Кров'ю Христа. Бо все чого торкається Святий Дух, освячується і перемінюється», – саме так у своїх вченнях розмірковував про освячення Святих Дарів Кирило Єрусалимський. Кожен, хто стає причасниками Тіла Христового, учасником Євхаристії, доторкається до Самого Христа, Його спасительної жертви. Саме сьогодні, коли Православна церква вшановує встановлення Таїнствa Євхаристії, кожен віруючий повинен усвідомити необхідність долучення до цього таємничого дійства спасіння людської сутності.